مرکز موسیقی بتهوون
loader

سالهای پیاپی بود که هر پنجشنبه عصر با صبر و حوصله، تمام کتابفروشیهای شیراز را برای یافتن کتابی در زمینه موسیقی زیر پا میگذاشتم و بارها میشد که دست خالی به خانه میرفتم و همیشه در این فکر بودم که چه خوب میبود اگر در پایتخت فرهنگی ایران کتابفروشی ای بود که با مقوله موسیقی برخوردی حرفه ای تر میداشت.

میتوان گفت این اولین و تنها دلیل راه اندازی مرکز موسیقی بتهوون بود.

با اندوخته مالی خودم دست به کار شدم. از حرفه قبلی استعفا دادم و در شهریور ماه 1380 ، در بازار انقلاب مغازه ای اجاره کردم و کتابفروشی هنر با محوریت کتابهای موسیقی راه انداختم. در بدو شروع با تشویقهای و امیدها زیادی از طرف اهالی موسیقی مواجه شدم که البته همین حمایتها بود که سالها سختی را بر من هموار کرد تا امروز یگانه مرکز تخصصی کتاب و سی دی موسیقی در جنوب کشور باشیم.

در گام بعدی نیاز مشتریان برای شنیدن و دیدن آثار هنری کمیاب، مرا بر آن داشت که از اندک دانسته های خود در موسیقی استفاده کرده و شروع به جمع آوری آرشیوی از موسیقی های غنی و متنوع سراسر جهان کنم که اینک مجموعه ایست بیش از 1000 دی وی دی و ساعتها MP3 که خوشبختانه گره گشای دوستداران و بعضا متخصصین این شهر شده است.

اما نیاز به توجه بیشتر به آثار داخلی موسیقی که گاهی از چشم طالبان این آثار، به دلیل نداشتن زرق و برقهای آثار پر فروش، گیشه و هر نام دیگری که میتوان بر آن گذاشت، دور مانده اند باعث شد که لیستی از شرکتهای تهیه کننده آثار از این دست را تهیه و محصولات گاه بی نظیر منتشر شده در این زمینه را با افتخار به مجموعه فروشگاه اضافه کنم. آثاری مانند مجموعه موسیقی نواحی ایران از شرکت ماهور، مجموعه موسیقی شرکت هرمس، گنجینه آثار تاریخی موسیقی ایران از شرکت آوای مهربانی و... .

آری در این راه جای استفاده از ابزار قرن ما که همانا اینترنت است را به نیکی دریافتیم و با دستی پر وارد این عرصه شدیم. امروز به جرات میتوان گفت وب سایت فروشگاهی موسیقی با این تعداد محصول و خدماتی از قبیل نمونه پی دی اف تمام کتابهای موسیقی، و همچنین نمونه های شنیداری از محصولات صوتی فروشگاه، در فضای اینترنتی فارسی موجود نیست. اما هدف ما از راه اندازی یک پایگاه اینترنتی، نه صرفا یک سایت فروشگاهی، بلکه محلی بوده برای اجتماع فعالان و دوستداران موسیقی. در شلوغی شهر شیراز که این روزها مرا به یاد شلوغی تهران میاندازد.

با پیک موتوری مرکز موسیقی بتهوون شیراز ، آمده ایم تا همیشه در کنار شما باشیم تا وقت گرانبهای خود را در ترافیک طاقت فرسا و بی پایان هدر ندهید و با هزینه ای بسیار کمتر از معمول محصولات ما را در هرجای شیراز در اختیار داشته باشید.

از دیگر امکانات مرکز موسیقی بتهوون شیراز، دانشنامه تخصصی موسیقی با نام تجاری ویکی بیت است که جهت پاسخ به سوالات و راهنمایی آنها در یافتن هرچه سریع تر محصول مورد نظر شما میباشد.

نمایی از فروشگاه موسیقی بتهوون شیراز